תרומה לקהילה

למי בחרנו לתרום את כל הרווחים של ״ואהבת״ 3

במיזם ״ואהבת״ אתם מתחדשים במוצרים מהממים, מפיצים את מסר האחדות והאהבה, ועל הדרך גם תורמים ועושים לטובה. פשוט טוב!

הפעם החלטנו להאיר, לחזק, לתת תקווה ולתרום באהבה לעמותות הפועלות למען רווחתם ובריאותם של ילדים בסיכון ובעלי צרכים מיוחדים.

את העמותות בחרנו בקפידה במטרה לחזק את פועלן בשטח, לתמוך בהן מכל הלב ולעזור להן להמשיך להתקיים ולעשות לטובה.

מרכז שיר״ה הינו מרכז יום לאנשים בוגרים על הספקטרום עם עיכוב התפתחותי. המרכז ממוקם במבנה בתוך הקמפוס של המרכז האקדמי רופין, מתוך חזון של שילוב והכלה בין הסטודנטים ה"רגילים" לסטודנטים ה" מיוחדים".
במרכז מתקיימים פעילויות של לימודים, מוסיקה ותנועה, טיפול ריגשי ותעסוקה.
הסטודנטים שלומדים בקמפוס, ישתלבו במרכז במסגרת לימודי מדעי ההתנהגות, עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה ויעשו בו את ההתנסות המעשית. הסטודנטים המיוחדים- יעבדו במתקני האוניברסיטה ויתרמו לחברי הקמפוס ולתושבי עמק חפר בפעילויות מגוונות לשמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים.
מרכז שירה חבר לפרוייקט החברתי של ואהבת, שמשתלב מאוד בתפיסה הערכית המשותפת שלנו.
חברי המרכז יעסקו בקיפול המוצרים ואריזתם למשלוח ללקוחות.

המשאלה של רני עמותת המשאלה של רני הוקמה לזכרה של רני פישר ולמען משפחות עם ילדים החולים במחלות גנטיות נדירות.חשיבות העמותה היא להוות ארגון גג לאותן משפחות, לתמוך בהן מבחינה נפשית וכלכלית. כמו כן, ליצור קשר בין ההורים על מנת שיוכלו לתמוך ולהיתמך האחד בשנייה, וליצור מעגל חברתי לילדים הלוקים בתסמונות ובמחלות השונות. חזון העמותה הינו הקמת מחלקה לחקר מחלות גנטיות ונוירולוגיות בבית החולים ״דנה-דואק״; מחלקה שתיתן מענה כוללני לטיפול בילדים ובמשפחותיהם. העמותה פועלת בקהילה משנת 2013, פועלת להעלאת המודעות, להכלה ולשילוב. 

רן כהן אהרונוב ויולי חרמצ׳נקו מקימים מרחבים בטוחים לילדי פליטים במולדובה שבגבול אוקראינה ובגבול פולין. הם עובדים בשיתוף עם ארגוני סיוע מקומיים ובינלאומיים. רן ויולי הם בעלי נסיון רב בעשייה חינוכית ומאמינים שלחינוך, אמנות ותרבות באזורים מוכי אסונות הומניטריים, יש השפעה רבה בהווה וגם על עתיד הילדים והמשפחות. בשיתוף פעולה בין שני ארגונים (IsraAID Early Starters International) ), כספי תרומות של אנשים עם לב ברחבי העולם ומתנדבים.ות מקומיים.יות, הם מקימים מרחבי גן בטוחים ומאפשרים זמן חסד בתוך הכאוס שבו הילדים פשוט יכולים להיות ילדים.

עמותת משלימים לחינוך מפעילה מערך ארצי של חונכים עבור ילדי אומנה.
ילדים שעברו לא מעט בחיהם, זוכים למפגש אחד או שניים בשבוע, עם חונך או חונכת, שמגיעים רק עבורם, בגובה העיניים, לא עוד דמות חינוכית או דמות מטפלת.
חונכים שמגיעים להקשיב, לשמח, לשחק, ולהראות שאפשר אחרת. החונכים לוקחים חלק בשינוי החיים של הילדים, למציאות אחרת, לקשרים בריאים ויציבים, ויציאה ממעגלי חיים קשים.

למי בחרנו לתרום את הרווחים ממיזם ״ואהבת״ 2

אמ״ן (אדמה מרפא נשית) – בליבה של אמ"ן שוכנת קהילת המרפא המיועדת לנשים אשר מתמודדות עם משבר נפשי בעקבות אלימות מינית. המודל הטיפולי באמ"ן מאפשר לנשים אלו לקבל מענה מותאם ומציל חיים. מדובר במענה ראשון מסוגו אשר מהווה תקווה עבור אלפי נשים וגברים בארץ ובעולם! קהילת המרפא באמ"ן מעניקה לנשים החיות עם פוסט טראומה מורכבת מרחב בטוח ומוגן לעבור בו תהליך של ריפוי בגישה פמיניסטית והוליסטית. בעזרת צוות מסור ומיומן של עו"ס קליניות, מדריכות ומתנדבות הן נותנות לנשים ליווי כוללני 24/7.  נשים באמ"ן מוצאות את הדרך לשרוד, להחלים ולשגשג. הכלים שהן רוכשות באמ"ן מאפשרים להן לצאת לדרך חדשה ועצמאית.

עמותת מקום (קהילת הלביאות) – קהילת הלביאות נפתחה באוקטובר 2020 והיא מיועדת לאמהות צעירות בגילאי 28-18 המגיעות מרקע של מצבי מצוקה וסיכון זקוקות למסגרת ייחודית שתענה על מורכבות מצבן ותמנע העברה בין דורית של הטראומה שחוו. קהילת הלביאות מוקמת על מנת לספק לאימהות ולילדיהן מקום בטוח בו יוכלו לשקם את חייהן ולהבטיח לילדיהן ולעצמן עתיד אחר.

תנופה לחיים- חווה חקלאית ובית חם במושב באיזור השרון לצעירות במצבי סיכון שונים.צעירות חסרות בית ובעלי חיים אסופיים גרים יחד ומסייעים אחד לשני להשתקם מהטראומה הקשה שעברו, להתפתח ולגדול לחיים עצמאיים. 

רוח נשית – עמותה ללא מטרות רווח, המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, על מנת שיוכלו לצאת ממעגל האלימות ולבנות את חייהן מחדש. העמותה פועלת מתוך ראייה פמיניסטית ומחויבות לצדק ולשוויון כלכלי-חברתי. "רוח נשית" מסייעת לנשים שנפגעו מאלימות במשפחה, אלימות מינית, נפשית וכלכלית, המתמודדות עם מחסור כלכלי, קושי בשילוב בתעסוקה וקושי במיצוי זכויות. העמותה מסייעת לנשים הרוצות לצאת מתלות לעצמאות ולייצר שינוי בחייהן.

לא עומדות מנגד נוסדה כקבוצת פייסבוק קטנה בספטמבר, 2017 על ידי נעמה גולדברג ועתר ארזי , ובתוך זמן קצר גדלה לקהילה בת עשרות אלפי נשים וגברים המהווה כוח משמעותי בשטח המסייע למאות שורדות זנות. בעזרת הקהילה, מגייסת העמותה סיוע חומרי ונפשי לנפגעות המבקשות להשיב לעצמן את השליטה על גופן וחייהן. הסיוע מבקש לתת מענה לצרכים בסיסיים ושונים, שנמצאים מחוץ להישג ידן של הנשים ואינם מונגשים לנשים ע"י הרשויות וארגוני הסיוע הרשמיים, כמו גם מעטפת אישית אנושית בין מתנדבות לנשים הנזקקות ליד אוהבת, חברה טובה או אוזן קשבת. 'לא עומדות מנגד' יוצרת מהפכה באפשרויות העומדות בפני נפגעות ונפגעים אלו, ובפני הארגונים הקיימים המסייעים להם. הקהילה שלנו שוברת סטיגמות ומגשרת בין החברה לנשים אלה, החיות בשוליה כמנודות ושקופות ומאפשרת להן תחושת שייכות, ערך עצמי ומסוגלות, כבסיס לתהליך השתלבותן בחברה.

למי בחרנו לתרום את הרווחים ממיזם ״ואהבת״ 1

את כל הרווחים מהמיזם הראשון תרמנו באהבה לעמותות שתומכות בכבוד ובאהבה בסבים והסבתות של כולנו.

זכינו למעמד של הענקת התרומות מהמיזם לשלוש העמותות: עמך לב ח״ש סח״י הפועלות יום יום למען הקשישים ועושות חסד עם הסבים והסבתות שלנו. במפגשים מרגשים, פנים מול פנים, נוכחנו לראות שכל המאמץ שלנו לא היה לשווא. זכינו לראות: א.נשים הפועלים מהלב, א.נשים שנתינה עבורם זו דרך חיים, א.נשים שמגשימים יום יום ״ואהבת לרעך כמוך״.

טוב מביא טוב מביא טוב💜 אנו מודות מעומק לבנו על הזכות לקחת חלק במעגלי האור ולתרום בדרכנו ליצירת מציאות אחרת, טובה יותר, צודקת יותר, יפה יותר.

עמך עמותה המעניקה טיפול נפשי, תמיכתי וחברתי לניצולי שואה ובני משפחותיהם. עמותת "עמך" היא עמותה ישראלית ותיקה והיחידה שנוסדה על ידי ניצולי שואה בעצמם. "עמך" מספקת תמיכה נפשית וחברתית לכ 20 אלף ניצולי וניצולות/שורדים ושורדות שואה ב 15 מרכזים הפרושים ברחבי הארץ מהצפון לדרום. "עמך" מספקת גם טיפול נפשי אישי וביקורי בית של מתנדבים. בזמן הקורונה עמותת "עמך" מוצאת את ניצולי/שורדי השואה הרבה יותר מדוכדכים, חסרי תושייה ומבודדים, ומחפשת דרכים יצירתיות כדי לשפר את מצבם, ואמצעים כספיים נוספים. התרגשנו מאד לגלות את עמותת "עמך" ובחרנו בהם כאחת העמותות שלהן אנו תורמות את כספי "ואהבת" באהבה והערכה עצומה.

לב ח״ש עמותה המספקת מסגרת חמה ותומכת, ארוחות חמות, תרבות ותמיכה רציפה לניצולי שואה ולקשישים בקהילת חיפה.  "הדבר הכי גדול בעולם…" לפני כמה שבועות כשרק התחלנו לדמיין איך יראה הקמפיין הזה וחיפשנו את העמותה שלה נרצה לתרום, נתקלנו בלב ח"ש שמיד נגעה לנו בלב. פנינו אליהם במייל ומיד קבלנו מענה מדקלה ומקרן, שהשיבו בהתרגשות וסיפרו לנו עד כמה התקופה הזו מאתגרת מתמיד, על שיחות טלפון קשות שלא מפסיקות להתקבל מאנשים שהגיעו לפת לחם ומבקשים עזרה. אנשים שמעולם לא ביקשו עזרה עד עכשיו. אנחנו מאוד נרגשות על ההחלטה לתמוך בלב ח"ש ❤️ עזרו לנו לעזור להם.״…לעשות טובה למישהו אחר״

סחי סיירת חסד יחודית. עמותה מרגשת שפועלת באמצעות בני נוער לטובת קשישים, עריריים וניצולי שואה לרשימת העמותות שיקבלו חלק מהסכום שגויס. אברהם חיון, מייסד ומנכ"ל העמותה סיפר לנו על פרויקטים מרגשים שהם מובילים, ביניהם פרויקט "משוחחים" – במהלכו משוחחים בני הנוער עם העריריים ומקיימים איתם קשר רציף, פרויקטים רבים של חלוקת מזון, שמיכות, ביגוד חורפי ותנורים לעריריים ועוד פרויקטים מרגשים ומשמעותיים.

Item added to cart.
0 items - 0